Logo
Spausdinti šį puslapį

Akcijos tikrosios vertės koeficientas (konsevatyvi versija)

Akcijos tikrosios vertės koeficientas (Price book value ratio) reikalingas tam ,kas sužinoti, kaip rinka vertina įmonės akcijas. Jis lengvai suprantamas, kadangi parodo kiek rinkoje reiktų sumokėti už vieną įmonės nuosavo kapitalo eurą. Tai svarbu ketinant investuoti į įmonės akcijas, taip pat naudinga ir esamam įmonės bendrasavininkui sekti kaip kinta šio rodiklio reikšmė, kadangi tai parodo kaip sėkmingai (ar nesėkmingai) jis yra investavęs. Verta žinoti, kad šis rodiklis turi ir konservatyvią paskaičiavimo versiją (kurią rasite čia: Akcijos tikrosios vertės koeficientas (P/BV)). Duomenys šiam rodikliui paskaičiuoti randami įmonės balansinėje ataskaitoje ir vertybinių popierių rinkos informaciniuose pranešimuose.
 
Sunku pasakyti kokia konkreti reikšmė yra gera ar bloga, tačiau galima vadovautis šia bendra taisyklę, kad žema rodiklio reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra neįvertintos ir atvirkščiai aukšta reikšmė gali rodyti, kad įmonės akcijos yra pervertintos.
 

Akcijos tikrosios vertės koeficiento reikšmė 0.56 rodo, kad vienas įmonės nuosavo kapitalo litas rinkoje vertinamas 56 centais.
 
 


 

Investiciniai rodikliai:Veiklos pinigų srauto tenkančio vienai akcijai koeficientas; ► Pelno tenkančio vienai akcijai koeficientas (EPS); ► Akcijos tikrosios vertės koeficientas (P/BV); ► P/E pelno augimo rodiklis (PEG); ► Kapitalizacija (market capitalization);Įmonės vertės (EV);Įmonės vertės ir EBITDA santykis (EV multiple);Dividendų išmokėjimo koeficientas (dividend payout) %;Dividendų pelningumo koeficientas (dividend yeld) %; ► Akcijos kainos ir pinigų srautų koeficientas; ► Akcijos buhalterinės vertės koeficientas (BVPS); ► Akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientas (P/E); ► Akcijos rinkos kainos ir pardavimo pajamų koeficientas (P/S).

 

 
Template Design © Joomla Templates | GavickPro. All rights reserved.