P/E pelno augimo rodiklis (PEG)

P/E pelno augimo arba trumpiau PEG rodiklis (PEG ratio) dažnai naudojamas vertinant investicijų į įmonę galimybes ar jų esamą efektyvumą. Rodiklis skaičiuojamas lyginant du kitus rodiklius, kurie ir patys atskirai paimti, yra reikšmingi investicinių rodiklių grupėje. Tai akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientas (P/E), kuris labai svarbus analizuojant įmonės akcijų kainą, ir kitas - EPS augimo, dar vadinamas vienos akcijos pelno augimo koeficientu, parodo, kaip per analizuojamą laikotarpį (dažniausiai metai) pakito pelno tenkančio akcijai dydis. Neigimas šio koeficiento dydis rodo, kad pelnas vienai akcijai per praėjusį periodą mažėjo. Taigi analizuodami įmonės akcijų kainą nepamirškime pasiskaičiuoti PEG rodiklio.
 
Skaičiuojant P/E pelno augimo rodiklį svarbų žinoti, kad jis negali būti paskaičiuotas, kuomet akcijų rinkos kaina nepakito. Šiuo atveju augimas lygus 0, o dalyba iš nulio negalima.

Paplitusi nuostata, kad kuomet koeficientas yra didesnis už vienetą, tai numanoma akcijos kainos pervertinimo galimybė, ir atvirkščiai, kuomet koeficientas mažesnis už vienetą akcija rinkoje gali būti neįvertinta.
 
 
PEG koeficiento dydis 0.02, gerokai mažiau vieneto, rodo, kad analizuojamos įmonės akcijos kaina rinkoje gali būti per maža.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.