Kapitalizacija (market capitalization)

Rinkos kapitalizacija (market capitalization) arba trumpiau kapitalizacija yra svarbus rinkos dydis. Kuomet mes šnekame apie konkrečią įmonę, tai reiškia dydį, kuris yra lygus įmonės akcijų kiekiui padaugintam iš pasirinkto laiko momento akcijos rinkos kainos. Tai paprastas bet kartu ir fundamentalus rodiklis. Tam tikru aspektu jis parodo, kiek verta įmonė. Kadangi vienas dydžių yra akcijos rinkos kainą, tai mes lengvai galime palyginti įmonės vertę skirtingais laiko momentais, o bandydami įspėti būsimą akcijos rinkos kainą galime apskaičiuoti kartu ir būsimą įmonės rinkos vertę.
 
Įmonės rinkos kapitalizacija svarbus dydis tiek įmonės savininkams, tiek potencialiems investitoriams. Šią vertę paprasta ir lengva palyginti su įmonės apskaitine verte (book value), tai leis palyginti kiek įmonę vertina rinką ir kiek ji verta paskaičiavus pagal visuotinai priimtus apskaitos standartus (generally accepted accounting principles, GAAP). Kartu naudinga įmonės kapitalizaciją palyginti su įmonės verte (enterprise value).  Įmonės vertė dažniai naudojama kuomet siekiama įsigyti ne tam tikrą įmonės akcijų skaičių, bet visą įmonę.
 
 
Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiuojame kad 150000 akcijų, kurių rinkos kaina 75 eurai, leidžia teigti, kad įmonės kapitalizacija lygi 11250000 eurų.
 

 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.