Įmonės vertė (EV)

Įmonės vertė (Enterprise value) tai dydis kuris naudojamas siekiant įvertinti įmonės, kaip vientiso objekto, vertę, o tai yra svarbu kuomet siekiama įsigyti visą įmonę. Tam, kad suskaičiuoti įmonės vertę reikia žinoti jos kapitalizaciją, skolas ir pinigus (pinigai ir jų ekvivalentai). Formulę rasite žemiau. Matome, kad šis būdas ne toks tiesmukiškas įmonės kainos apskaičiavimo atvejas negu kuomet turime įmonės kapitalizacijos dydį. Jis apima daugiau sudedamųjų elementų reikalingų apskaičiuoti dydį. Norime atkreipti dėmesį, kad apskaičiuojant įmonės vertę nereikia atimti mažumos dalies ar įmonės privilegijuotųjų akcijų.
 
Kaip jau sakėme įmonės vertė dažnai pasiskaičiuojama perkant visą įmonė ir akivaizdu, kad jinai palyginama su ta kaina kurią užsiprašo įmonės savininkai. Visgi visada reikia turėti galvoje, kad ši kaina yra teorinė ir praktikoje vien ją vadovautis negalima. Būtina vertinti ir kitas aplinkybes, kurių šios kainos paskaičiavimas neapima.
 
 
Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiavome, kad kuomet įmonės kapitalizacija lygi 112500000 eurų, skolos apskaitomos 850000 eurais,  pinigų (jų ekvivalentų) įmonė turi už 75000 eurus, įmonės vertė lygi 120250000 eurų.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.