Įmonės vertės ir EBITDA santykis (EV multiple)

Įmonės vertės ir EBITDA santykis (Enterprise value multiple). Koeficientas parodo, kiek investuotojas pasirengęs sumokėti už vieną įmonės uždirbtą EBITDA eurą ir paskaičiuojamas kaip santykis tarp įmonės vertės ir EBITDA dydžio.  Įmones vertės dydį galite paskaičiuoti čia (Įmonės vertė). Taip pat įmonės vertė dar naudojama paskaičiuojant tokius rodiklius kaip įmonės vertės ir pardavimų santykis (EV / Sales) bei  įmonės vertės ir EBIT santykis.
 
Įmonės vertės ir EBIDTA santykio koeficientas angliškai vadinamas trumpiau, tik EV multiple, populiarus ir naudingas įrankis skirtas investicijų analitikams. Raidės EV (enterprise value) verčiama kaip įmonės vertė. Dažniausiai jis naudojamas kartu su įmonės vertės rodikliu, tai ir suprantama, kadangi jo nežinant įmonės vertės nepavyks suskaičiuoti. Rodiklis palygina teorinę įmonės pirkimo vertę su jos EBITDA pelno dydžiu, kitaip pasakius, pinigai kuriuos pasiryžęs sumokėti įmonės pirkėjas palyginami su įmonės sugeneruojamu EBITDA pelnu. Kartais įmonės vertė dar lyginama ir su įmonės pardavimų apimtimi, tai EV / Sales rodiklis.

Pirkėjui šis dydis parodo kiek laiko truks uždirbti (uždarbis primename paskaičiuojamas kaip EBITDA pelnas) sumą lygią sumai kuria jis ketina sumokėti už įmonę. Tai svarbu priimant sprendimą pirkti ar nepirkti įmonę. Žinoma tai tik vienas iš daugelio momentų, kurie vertinami priimant tokį sprendimą. Vien juo pasitikėti tikrai neverta. Jeigu šį rodiklį norime lyginti su kitų įmonių analogišku rodiklių, geriau tai daryti su tos pačios šakos įmonėmis.
 

Aukščiau pateiktame pavyzdyje mes apskaičiavome, kad kuomet įmonės kapitalizacija lygi 1825000 eurų, o EBITDA pelnas siekia 1840000 eurus, tai praktiškai per vienus metus (0.99 metų) bus uždirbtas EBITDA pelnas lygus įmonės vertei.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.