Akcijos kainos ir pinigų srautų koeficientas

Akcijos / srautų santykis arba akcijos kainos ir pinigų srautų koeficientas (Price to cash flow ratio) rodo kiek vienam akcijos kainos eurui tenka įmonės veiklos pinigų srauto. Rodiklis panašus į ženkliai populiaresnį akcijos rinkos kainos ir grynojo pelno koeficientą (P/E ratio). Skirtingai nuo P/E skaičiuojant šį rodiklį vietoje grynojo pelno dydžio imamas veiklos pinigų srautų dydis. Pinigų srautų dydis parodo platesnį įmonės veiklos vaizdą nei grynasis pelnas, taigi šis rodiklis naudojamas vertinant investicijų atsiperkamumą ir efektyvumą, ir visu pirma svarbus investitoriams. Apskaičiavimas gali būti atliekamas dalinant akcijos rinkos kainą iš veiklos pinigų srauto tenkančio vienai akcijai.
 
 
Pavyzdyje matome, kad įmonės kurios kapitalizacija yra 11250000 eurai, o pinigų srautai sudaro 25000000 akcijos kainos ir pinigų srautų koeficientas lygus 0.45. Kas reiškia vienam veiklos pinigų srauto eurui tenka 45 centai įmonės akcijos rinkos vertės.
 
 


 

 

 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.