Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA)

Pelnas prieš palūkanas, mokesčius, nusidėvėjimą bei amortizaciją (EBITDA arba Earnings Before Interest, Taxes, Depreciation and Amortization) greta EBT (pelnas prieš apmokestinimą) ir EBIT (pelnas prieš palūkanas ir mokesčius) dydžių sudaro klasikinę įmonės pelno dydžių trijulę, kuri parodo koks įmonės pelnas įvairiose jo apskaičiavimo fazėse. EBITDA nuo EBIT skiriasi tuo, kad apskaičiuojant ją prie EBIT dydžio reikia pridėti nusidėvėjimą ir amortizaciją. Šiuo elementu (nusidėvėjimas ir amortizacija) papildę veiklos pelną (EBIT) mes gauname dydį (EBITDA), kuris tapo labai populiarus 1980-ais metais, ne mažiau populiarus ir dabar. Jo populiarumą lemia tai, kad jis apimdamas nusidėvėjimo ir amortizacijos apimtys tampa artimas įmonės veiklos pinigų srautams, tiesa tik apskaičiuojamas žymiai lengviau ir greičiau. Mes siūlome naudoti EBITDA dydį, tačiau nevengti įmonės pinigų srautų analizės, kuri yra, tikrai, labai svarbus įrankis vertinant įmonės veiklą.
 

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.