Pelningumo prieš apmokestinimą koeficientas (EBT margin)

Pelningumo prieš apmokestinimą (EBT margin, Pretax margin) koeficientas arba trumpiau EBT pelningumas tai rodiklis kuris apskaičiuojamas padalinant EBT pelno dydį iš pardavimų (net sales, revenue) apimties. Trumpai apie EBT pelną rasite čia: Pelnas prieš apmokestinimą (EBT) . Lyginant su EBITDA ir EBIT pelningumo rodikliais, tai šis rodiklis naudojamas, ko gero, rečiau. Lietuvos Statistikos departamento rodiklių sistemoje jis įvardinamas tiesiog kaip pelningumo rodiklis. Pelningumo prieš apmokestinimą rodiklis, savo reikšme yra artimiausias grynajam pelningumui (net margin), jie skiriasi tik tuo, kad pirmu atveju skaičiuojant rodiklio dydį pelno mokestis nėra atimamas. Rodiklis yra populiarus įmonės savininkų tarpe, kadangi artimas grynajam pelningumui ir tuo pačiu parodo savininkams svarbius skaičius. Kadangi rodiklio reikšmė priklauso nuo įvairių faktorių, kurie ne visada priklauso nuo įmonės veiklos pobūdžio, tai sunku nustatyti jam ribas ar normas. Tačiau negatyvi jo reikšmė visada yra vertinama labai blogai.
 
 
Pateiktame pavyzdyje matome, kad įmonė kurios pardavimai 4’171’00 eurai ir kuri uždirbo 529‘500 eurus EBT pelno turi 12.7% pelningumo prieš apmokestinimą dydį, kitaip sakant kiekvienas įmonės pardavimų euras atneša 13 centų EBT pelno.
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.