Efektyvi pelno mokesčio norma

Efektyvi pelno mokesčio norma (Effective tax rate) parodo kokia įmonės pelno dalis tenka valstybei pelno mokesčio pavidalu. Kad sužinotume šį dydį reikia pelno mokestį padalinti iš pelno prieš apmokestinimą sumos. Šis rodiklis kaip taisyklė pateikiamas išreikštas procentais. Praktiškai rodiklis daugiau įdomus lyginant įmones veikiančias skirtingo apmokestinimo sąlygomis, kaip taisyklė tai įmonės esančios skirtingose šalyse. Tokius veiksmus dažniau tenka atlikti investitoriams, taigi šis rodiklis jiems ir yra labiausiai aktualus. Lyginant skirtingose šalyse esančių įmonių efektyvios pelno mokesčio normos rodiklio reikšmes reikia vertinti ir kitus, gretutinius, faktorius, kaip šalies valiutos stabilumas, darbo jėgos kaina ir panašiai. Skirtingai nuo kitų pelningumo rodiklių, vertinant šį rodiklį, galioja taisyklė, kad kuo jis mažesnis tuo geriau.
 
 
Pateiktame pavyzdyje matome, kad įmonė kurios pelnas iki apmokestinimo 529’500 eurai, o pelno mokestis siekia 83‘100 eurus turi 15.7% efektyvią pelno mokesčio normą.
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.