Pelnas tenkantis ilgalaikei skolai (ROD)

ROD (return on debt) koeficientas arba grynojo pelno tenkančio ilgalaikei įmonės skolai koeficientas nėra dažnai naudojamas. Rodiklis palygina įmonės grynąjį pelną su jos ilgalaikėmis skolomis (skolos kurių grąžinimo terminas ilgesnis nei metai). Duomenis paskaičiuoti rodikliui randami pelno (nuostolių) ir balansinėse ataskaitose. Rodiklis nėra labai populiarus, kadangi palygindamas santykinai skirtingus įmonės veiklos elementus leidžia daryti tik labai bendras išvadas, kaip pavyzdžiui teiginys, jog neigiama rodiklio reikšmė gali rodyti galimas įmonės mokumo problemas.
 
 
Įmonės, kurios grynasis pelnas 446’400 eurai, o ilgalaikės skolos 1‘354‘000 eurai, ROD (return on debt) rodiklio reikšmė yra 0.33 arba galima teigti kad vienam ilgalaikės skolos eurui tenka 33 centai grynojo pelno.
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.