Bendrasis mokumo koeficientas

Bendrasis mokumas arba bendrojo mokumo rodiklis (equity to debt ratio), kitur gali būti vadinamas pastovaus mokumu koeficientu, vertine išraiška paskaičiuoja kiek 1-nam įmonės įsiskolinimo eurui tenka nuosavo kapitalo. Jis parodo įmonės mokumą arba įmonės galimybes įvykdyti savo įsipareigojimus, atėjus jų mokėjimo laikui. Rodiklis ypač svarbus investitoriams, kadangi su skolomis palygina ne visą įmonės turtą, bet nuosavą kapitalą.  Šio rodiklio dydžiui viršijus vienetą žinome, kad įmonės nuosavos lėšos viršija skolintas, kas nėra blogai.
 

Kaip taisyklė laikomasi nuomonės, kad rodiklio reikšmei esant mažiau nei 0.5 įmonės padėtis nėra gera, rodikliui svyruojant apie 1-ą laikoma gera. Atminkite, kad nėra taisyklių be išimčių. Žemiau pateiktame pavyzdyje matome, kad vienam įmonės skolos eurui tenka 73 centai nuosavo kapitalo lėšų.
 

Būtina atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje šio rodiklio pavadinimas nėra suprantamas vienodai, todėl kai kuriuose šaltiniuose galite rasti, kad bendrasis mokumas skaičiuojamas šiek tiek kitaip. Būtent vietoje nuosavo kapitalo dydžio imamas viso turto dydis, kuris lyginamas su viso skolomis. Šiuo atveju reikia nepamiršti, kad jo interpretacija bus kita. Jei susidursite su vakarietiškos analizės pavyzdžiais, tai šio rodiklio (equity to debt) praktiškai nerasite, ten populiariausias yra debt to equity rodiklis, kuri galite rasti ir mūsų puslapyje, tai skolos – nuosavybės rodiklis ar koeficientas.
 


 

Daugiau šioje kategorijoje: Skolos - nuosavybės rodiklis »

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.