Reikiamo kalorijų kiekio skaičiuoklė

Skaičiuoklė skirta reikalingo kalorijų kiekio skaičiavimui

Prašome užpildyti laukelius mėlynuose rėmeliuose
Pasirinkite lytį
Pasirinkite gyvenimo būdą
Įveskite svorį (kilogramai)
Įveskite ūgį (centimetrai)
Įveskite amžių (metai)
Kalorijų kiekis reikalingas palaikyti jūsų svorį
 

Pasirinkimų ir skaičių paaiškinimai
Nepaisant sudėtingo pavadinimo ši skaičiuoklė, tai įdomus ir naudingas įrankis kurio pagalba paskaičiuojama kiek Jūsų organizmui reikia gauti kalorijų per dieną. Praktiškai tai galima būtų pavadinti rekomenduotino kalorijų kiekio skaičiuokle. Skaičiavimai atliekami panaudojant bazinės medžiagų apykaitos formulę kuri atsižvelgia į tokius faktorius kaip ūgis, svoris, lytis ir amžius. Apskaičiavus bazinį kalorijų kiekį jis koreguojamas atsižvelgiama į fizinio aktyvumo lygio faktorių. Šis kalorijų kiekis yra naudinga, tačiau ne absoliuti, informacija ir naudojama tik bendram įvertinimui kiek vis gi Jums reikia sunaudoti kalorijų. Šios skaičiuoklės pradžia galima būtų laikyti 1918 metais pasirodžiusią Harris – Benedict formulę, kuri susiejo tokius faktorius, kaip ūgis, svoris (masė) ir amžius, taigi netruks bus šimtmetis.  1984 metais ši formulė buvo, taip sakant „apgreidinta“  atsižvelgiant į naujausius tyrimus. Tačiau 1990 metais sukurta nauja BMR paskaičiavimo Mifflin-St Jeor formulė , kurią mes ir taikome šioje skaičiuoklėje.

Tam, kad gautume naudingesnę informaciją paskaičiuotas BMR kiekis yra koreguojamas atsižvelgiant į žmogaus fizinį aktyvumą. Priklausomai nuo fizinio krūvio paskaičiuotas kalorijų kiekis dauginamas iš koeficiento.

Pati Mifflin-St Jeor formulė atrodo sekančiai:

BMR =(10*svoris)+(6.25*ūgis)-(5*amžius)

Tiesa gautas rezultatas didinamas 5 kalorijomis tuo atveju jei Jūs vyras ir mažinamas 161 kalorija kitu atveju. Žemiau Jūs matote koeficientus kuriais didinamas BMR atsižvelgiant nuo pasirinkto krūvio.  Svoris (masė) skaičiuojamas kilogramais, ūgis centimetrais, o amžius metais.

Rekomenduojamos skaičiuoklės:

Kūno masės indeksas

Daugiau šioje kategorijoje: « Kūno masės indeksas

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.