Veiklos pelnas tenkantis turtui (ROTA)

Veiklos pelno tenkančio turtui (ROTA, return on total assets) koeficientas skaičiuojamas palyginant veiklos pelną (arba dar EBIT pelną) su įmonės turtu. Šiuo požiūriu jis labai artimas ROA (turto pelningumo) rodikliui, kadangi ir šiuo atveju norima įvertinti kiek naudingai panaudojamas įmonės turtas. Esminis skirtumas tarp jų, tai kad ROTA rodiklio reikšmė parodo kiek įmonės veiklos pelno (bet ne grynojo pelno) tenka vienam turto eurui. Tokiu būdu dėmesys nukreipiamas į įmonės pagrindinės veiklos rezultatą, kuris dar nėra įtakotas įmonės finansavimo sąnaudomis ir pelno mokesčio dydžiu. Šis rodiklis labiau atitinka investitorių poreikį ir jų yra dažniau naudojamas.
 
 
Įmonė, kurios turto dydis 5’399’200 eurai, EBIT pelnas 579‘300 eurai, ROTA (veiklos pelno tenkančio turtui) dydis 10.7%. Galima pasakyti ir kad kiekvienas įmonės turto euras atneša 11 centų veiklos pelno.
 
 


 

 

 
{jcomments on}

Palikite komentarą

Žvaigždute (*) pažymėti laukeliai yra privalomi ir turi būti užpildyti. Komentaruose naudoti HTML kodą yra draudžiama.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies).

Jeigu sutinkate, spauskite žemiau esantį mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Sužinokite daugiau

Sutinku

Slapukai, tai informacijos rinkimo priemonės, kurios yra naudojamos interneto svetainėse, norint surinkti informaciją apie svetainės lankytojų naršymo įpročius. Šie nedideli informacijos failai saugomi jūsų kompiuterio standžiajame diske.

Slapukai palengvina vartotojo naršymą jau lankytoje internetinėje svetainėje. Jų pagalba lankytojas greičiau gali prieiti prie jį dominančios informacijos (Pvz.: prisijungti prie savo paskyros jau lankytoje svetainėje ar perziūrėti savo pirkinių krepšelio turinį). Taip pat slapukų pagalba internetinės svetainės gali rinkti informaciją apie savo lankytojų naršymo svetainėje ypatumus (Pvz.: kiek lankytojų aplanko svetainę, kokius puslapius jie lanko dažniausiai, o kokių puslapių neskaito visai). Ši informacija padeda svetainės administratoriams maksimaliai tenkinti svetainės lankytojų poreikius, kuriant svetainės turinį pagal lankytojų naršymo tendensijas.

Slapukus taip pat galima ištrinti arba išjungti. Tai padaryti galima naudojant Jūsų pasirinktos naršyklės valdymo įrankius. Informaciją kaip ištrinti arba išjungti slapukus galima rasti internetinėse paieškos sistemose (google, yahoo, bing ir pan.) suvedus paieškos frazę „Kaip ištrinti slapukus „čia įrašykite jus dominančios naršyklės pavadinimą““.

Išjungus slapukus ne visada turėsite galimybę naudotis visomis tam tikrų svetainių siūlomomis funkcijomis.